بازاریابی, فروش, کسب و کار و کارآفرینی

شگردهای مشتری پسند سازی محصول

مشتری پسند سازی

مشتری پسند سازی محصول و جذاب جلوه کردن آن حداقل به اندازه‌ی خودِ کیفیت محصول در افزایش فروش تأثیر دارد.

در این مقاله شگردهای مشتری پسند سازی محصول را توضیح داده و گفته‌ایم سوای اینکه چه کسب‌وکاری داریم چه کار باید بکنیم که محصولاتمان چشم مشتری را بگیرد.

با وب‌سایت فاطمه پاکی همراه باشید.

مشتری پسند سازی محصول یعنی همه چیز

اگر حوصله‌تان سر نرود لازم است کمی ریشه‌ای به قضیه‌ی ارزش‌های مشتری پسند نگاه کنیم.

به طور کلی طراحی هر محصولی و شکل ظاهری محصول یک فرصت برای کسب امتیاز در بازار محصولات مختلف محسوب می‌شود.

ظاهر هر محصولی در انتخاب این محصول توسط مشتری تأثیرهای مختلفی می‌تواند بگذارد؛ حتی اگر این محصول، فیزیکی نباشد و مثلاً مربوط به محتوا گردد.

جملات مشتری پسند و متن مشتری پسند را باید بشناسید و بیافرینید.

طی سالیان دراز طراحان و توسعه دهندگان محصول و تمام کسانی که به نوعی با ظاهر و بسته‌بندی محصول سر و کار دارند تجربیات و تحقیقات زیادی در مورد مشتری پسند سازی محصول و جلوه‌ی خوب آن کسب کرده‌اند.

راه‌های مختلفی برای فروش بیشتر از طریق بهبود ظاهر محصول وجود دارد.

نظر به اینکه ما در این مقاله به کسب و کار به‌خصوصی نمی‌پردازیم و فقط نقاط کلیدی مشتری پسند سازی کل محصولات را ذکر می‌کنیم لازم می‌بینیم که تمامی موارد مهم ارزش‌های مشتری پسند در ظاهر محصول را برای شما مختصر و مفید توضیح بدهیم.

شما نسبت به سازگاری کسب و کار خودتان با این اصول، می‌توانید یک یا حتی گاه تمامی آن‌ها را با هم مورد در مورد محصولاتتان مورد استفاده قرار بدهید.

تجربیات مشتری پسند را دست کم نگیرید

خلاقیت‌های مشتری پسند

 

در کنار تمام تلاش‌های طراحان و توسعه دهندگان حرفه‌ای محصول، هستند فروشندگان و صاحبان کسب و کارهایی که از روی تجربیات شخصی خودشان توانسته‌اند تکنیک‌ها و نکات خیلی ارزشمندی برای مشتری پسند کردن محصولات مختلف ارائه بدهند.

طبق یک بررسی استاندارد حداقل شش نکته‌ی کلیدی در مورد مشتری پسند سازی محصول وجود دارد.

یعنی نکاتی که در ساخت، طراحی و حتی در بسته‌بندی و در تزئین محصول باید رعایت کرد.

با خواندن این شش نکته‌ی کلیدی متوجه خواهید شد که حتی اگر شما کسب و کاری کوچک داشته یا حتی یک واسطه‌ی فروش باشید، می‌توانید یک یا بسیاری از این موارد را روی محصولی که می‌فروشید پیاده سازی کرده و رضایت و پسند مشتریان و در نتیجه فروشتان را افزایش دهید.

از شما دعوت می‌کنیم که به دقت این شش نکته‌ی کلیدی را خوانده و به خاطر بسپارید و فوراً از آن‌ها در مورد مشتری پسند سازی محصول خود استفاده کنید.

موارد شش‌گانه‌ای که باید بیشتر به آن‌ها دقت کنید عبارت‌اند از:

  1. زیبایی شناسی محصول
  2. به‌کارگیری نمادها در محصول
  3. بهبود عملکرد و استفاده از محصول
  4. ارگونومی محصول (در ادامه مفهوم ارگونومی محصول را توضیح خواهیم داد)
  5. جذابیت دیداری محصول
  6. طبقه‌بندی محصول

توضیح نکته‌های کلیدی شش‌گانه

ظاهر یک محصول می‌تواند زیبایی‌ها و نمادهای مرتبط با آن محصول را به مشتریان انتقال دهد.

از طرف دیگر عملکرد و نحوه‌ی استفاده از یک محصول قادر است ویژگی‌های آن محصول و به اصطلاح کلاس محصول را به مشتری بفهماند.

ارزش ارگونومیک در رابطه با محصولات، یعنی آسانی و ایمنی استفاده از محصول برای جسم و روح انسان طوری که استفاده از آن محصول هیچ عوارض فیزیکی و خطری برای مشتری نداشته و هرچه بیشتر راحت باشد.

 

مشتری پسند سازی محصول چیست

 

همین ویژگی می‌تواند خود، باعث جلب توجه بسیار زیاد مشتری به محصول شود و به طبقه بندی محصول نیز کمک بیشتری کند.

مثلاً شاید شنیده یا خوانده باشید که مثلاً می‌گویند سِری N از فلان مارک ماشین ریش‌تراشی خاصیت ارگونومیک دارد و از دست کاربر لیز نمی‌خورد، البته این یک مثال صرفاً ساده بود که برای توضیح مطلب ارائه کردیم.

تمام این شش نکته در مورد محصولات مختلف و اینکه هر مشتری نسبت به هر کدام از این نکته‌های کلیدی شش‌گانه چه عکس‌العملی نشان می‌دهد مهم است و انتخاب و میزان خرید مشتری را تحت تأثیر قرا می‌دهد.

میزان این تأثیر توسط شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف اغلب اندازه‌گیری شده و با ایجاد تغییرات لازم در محصول، فروش بیشتر می‌شود.

همیشه باید سعی‌مان بر این باشد که هر یک از این شش نکته‌ی مشتری پسند سازی محصول را بهبود دهیم.

مشتری پسند سازی محصول در کسب و کارهای کوچک

حالا وقت آن است که شما هم با هر نوع کسب و کاری که دارید حتی اگر یک کسب و کار تک‌نفره باشد به شش نکته‌ای که توضیح دادیم دقت کنید.

شاید برخی که کسب و کار کوچکی دارند فکر کنند آن شش نکته فقط به درد شرکت‌ها و کسب و کارهای بزرگ می‌خورد در حالی که به هیچ وجه این طور نیست.

به طور مثال، می‌توانید این کارها را انجام دهید:

  • محصولی را که می‌خواهید به مشتری بفروشید به هر طریقی که شده هر بار زیباتر و جذاب‌تر کنید.
  • به این نکته بیندیشید که آیا امکان دارد برای محصولتان نمادی خاص در نظر بگیرید یا بسازید که آن را جذاب‌تر و باکلاس تر نشان دهد؟
  • از خودتان بپرسید آیا امکانش هست که به‌کارگیری و استفاده از محصولی را که می‌فروشید به هر نحوی برای مشتری راحت‌تر یا جالب‌تر کنید؟

  • آیا به این نکته فکر کرده‌اید که محصولاتتان را طبقه‌بندی کرده و برای هر کدام از آن‌ها یک ویژگی خاص که با حروفی برای مدل گذاری مشخص می‌شوند تدارک ببینید؟ مثلاً محصول سِری A یا B و انواع این نوع طبقه‌بندی‌ها.

مهم‌ترین عوامل مشتری پسندی محصول

باید این نکته را هم بدانید و به آن دقت ویژه‌ای داشته باشید که در بین شش عاملی که در مشتری پسند سازی محصولات نقش زیادی دارد و آن‌ها را توضیح دادیم، تأثیر دو عامل زیبایی شناسی و نمادین بودن در جذب و جلب توجه مشتریان و انتخاب محصول توسط آن‌ها اثر بیشتری نسبت به بقیه دارد.

بنابراین لازم است به عنوان نکته‌ی کلیدی برای مشتری پسند سازی محصولاتتان به زیباییِ ظاهری محصول و وجود عنصری نمادین در آن بیشتر اهمیت بدهید.

ببینید چه تغییری در ظاهر محصولتان احساس بهتری به مشتری می‌دهد و توجه او را بیشتر جلب می‌کند.

 امیدواریم با رعایت مواردی که توضیح دادیم شاهد افزایش فروش محصولاتتان باشید.

برخی منابع (ترجمه و تلخیص)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *