بازاریابی, کسب و کار و کارآفرینی

9 سرنخ برای موفقیت در بازاریابی خانگی

بازاریابی خانگی

آیا می‌دانید که بازاریابی خانگی امتیازهای خاص خود را دارد؟ این روزها انسان‌های زیادی از خانه اقدام به فروش و بازاریابی می‌کنند چون بسیاری از جنبه‌های بازاریابی خانگی ساده‌تر از انواع دیگر بازاریابی‌ها است.

بعضی وقت‌ها امکان دارد احساس کنید که باید کار بیشتری برای بازاریابی از خانه انجام بدهید اما با استفاده از این 9 روش که توضیح خواهیم داد می‌توانید میزان فروش خودتان را در بازاریابی خانگی بالا ببرید.

مزایای بازاریابی خانگی

بازاریابی خانگی باعث می‌شود:

  • مقدار زیادی از زمان‌هایی که در مشاغل عادی خارج از خانه به هدر می‌روند را ذخیره کنید.
  • در هزینه‌های رفت و آمد صرفه جویی کنید.
  • ساعات شبانه‌روزتان را طبق میل خودتان برنامه ریزی کنید.
  • حتی می‌توانید در بازاریابی خانگی لباس راحتی به تن داشته و به کار خود بپردازید!

در این مقاله می‌خواهیم این موضوع را یاد بگیریم که چگونه می‌شود در بازاریابی از خانه از هر فرصت فروش بیشترین استفاده را کرد.

1-محیطی مخصوص برای بازاریابی خانگی داشته باشید

هرچقدر هم محیط خانه‌ی شما شلوغ یا از نظر مساحت کوچک باشد باید برای بازاریابی از خانه یک محیط کاری متعلق به خودتان داشته باشید.

به این نکته در مقاله‌ی پنج  تکنیک فوری برای فروش از راه دور نیز اشاره کرده‌ایم؛ لذا آن را بیشتر توضیح نمی‌دهیم.

فقط یادتان باشد که محل خاص برای بازاریابی خانگی در داخل خانه علاوه بر ضرورت فیزیکی، ضرورت ذهنی نیز دارد؛ یعنی در چنین جایی شما کارکرد بهتری خواهید داشت.

2-سرعت اینترنت در بازاریابی خانگی خیلی مهم است

در برخی بازاریابی‌های خانگی شما مجبور به برقراری ارتباط ویدیویی و یا حتی شرکت در ویدیو کنفرانس هستید.

خیلی از افراد از امکانات معمولی با خوب برای ویدیو کنفرانس یا ارتباط‌های مختلف تصویری و حتی صوتی با مشتریانشان استفاده می‌کنند ولی در این میان اهمیت سرعت اینترنت از یادشان می‌رود.

شما باید یک اینترنت پایدار با سرعت ثابت داشته باشید.

در خیلی از فروش‌ها فقط سرعت کم اینترنت می‌تواند باعث شود که یک یا چند مشتری عالی را از دست بدهید.

پس نسبت به سرعت اینترنت هنگام فروش از راه دور حساس باشید.

3- حواستان به تنظیم نور مناسب در بازاریابی خانگی باشد

اگر در ضمن بازاریابی از خانه ارتباط ویدیویی با مشتریان و خریداران برقرار می‌کنید، بخصوص در شرایط زومِ دوربین، باید مطمئن شوید که به‌اندازه‌ی کافی نور بر چهره‌ی شما می‌تابد.

بدیهی است که این نور باید از روبرو به صورت شما بتابد.

اگر امکان تهیه‌ی وسایل چنین نورپردازی‌ای را ندارید، روبروی یک پنجره بنشینید تا نوری که از پنجره به صورت شما می‌تابد تقریباً همان کار پروژکتور را انجام دهد.

4- در بازاریابی خانگی کیفیت صدا خیلی مهم است

قبل از شروع به بازاریابی خانگی اگر که با مشتریانْ صحبت زنده دارید، ابتدا گوشی و میکروفن خودتان را با هماهنگی با یکی از دوستانتان از طریق لپ تاپ یا کامپیوترتان کنترل کرده و مطمئن شوید که اشکالی ندارد.

شاید هزاران نوع میکروفن و گوشی برای کامپیوتر موجود باشد ولی شما حتماً باید مناسب‌ترین و هماهنگ‌ترین نوع گوشی و میکروفن را با کامپیوتر یا لپ تاپتان یافته و از آن استفاده کنید.

5-در بازاریابی خانگی به تنظیمات وب کم خیلی دقت کنید

وب کم در بازاریابی خانگی

یکی از بزرگ‌ترین خطاهای بازاریابان بخصوص وقتی که از تبلت یا لپ‌تاپ استفاده می‌کنند طرز قرار گرفتن دوربین ابزار ارتباطی‌شان یا وب کم است.

در اکثر مواقع این خطا باعث می‌شود که مشتری، فروشنده را در حال نگاه کردن از پایین به بالا یا برعکس در حال نگاه کردن از بالا به پایین ببیند، این دو حالت اصلاً حالت‌های خوبی نیستند و به همین سادگی شاید باعث اطمینان نکردن و ایجاد حس منفی مشتری نسبت به شما بشود.

دوربین باید مستقیم به صورت شما نگاه کند. پایین یا بالا بودن دوربین، در شکست خوردن فروش شما خیلی تأثیرگذار است و این موضوع ثابت شده است.

6- در تماس ویدیویی در صورت امکان سر پا بایستید

افزایش فروش در بازاریابی خانگی

در صورت امکان هنگام تماس ویدیویی با مشتریان سر پا بایستید این کار چند فایده دارد که طبق بررسی‌های انجام شده در نتایج فروش تأثیر قابل توجهی دارد:

  1. شما را شخص با انرژی‌تر و سرحال‌تری نشان می‌دهد.
  2. خودتان را قوی‌تر و مسلط‌تر احساس خواهید کرد.
  3. دقت و حالت آمادگی شما وقتی که سر پا بازاریابی می‌کنید از حالت نشسته بیشتر خواهد بود؛ در این حالت، شما شبیه کسی می‌شوید که دارد در یک نمایشگاه با مشتری صحبت می‌کند.

7- کار با انواع پلتفرم‌ها و شبکه‌های ارتباطی اینترنتی را بلد باشید

در بازاریابی از خانه باید به بیشتر راه‌های ارتباط اینترنتی مسلط باشید و به کسی برای استفاده از آن‌ها نیاز نداشته باشید. برخی از این ابزارها عبارت‌اند از:

  • Skype
  • Google Hangouts

یا هر پلتفرم دیگری که امکان دارد مشتریان شما از آن استفاده کنند.

8-در بازاریابی خانگی هنگام کار با ابزارهایتان بر آن‌ها مسلط باشید

در وقت ارتباط صوتی یا تصویری مطمئن شوید که در صورت نیاز به‌راحتی و بدون ترک صفحه‌ی ویدیو قادر به مثلاً ارسال فایل یا هر کار لازم دیگری برای فروش خواهید بود.

وقتی شما بدون گم کردن دست و پایتان و بدون ترک کردن صحنه یا قطع صدا خیلی راحت و تمیز، کارهای فروش را انجام دهید در نظر مشتری قابل‌اطمینان‌تر و کهنه‌کار به نظر خواهید رسید.

9-در بازاریابی خانگی روزِ کاری‌تان را مثل وقتی که در شرکت هستید مدیریت کنید

گفتیم که بازاریابی خانگی می‌تواند باعث راحتی و انعطاف‌پذیری در تنظیم برنامه‌ی کاری شود ولی برعکس آن هم برای برخی‌ها می‌تواند اتفاق بیفتد بنابراین در بازاریابی از خانه باید برنامه‌ی مشخصی داشته باشید.

اگر می‌خواهید به پیاده‌روی بروید یا هر کار دیگری انجام دهید باید آن را در قالب یک برنامه و با سایر کارهایتان به‌طور مدت دار مشخص کنید در غیر این صورت دچار مشکل خواهید شد.

برای ما از تجربیات خودتان در مورد بازاریابی از خانه بنویسید.

 

منبع (ترجمه و تلخیص)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *