فروش, مقالات آموزشی

شگردهای فروش بیشتر: تخفیف شرط دار!

شگردهای فروش بیشتر

شگردهای فروش ، سلسله مقالات کوتاهی هستند که در آن‌ها به‌طور مختصر و مفید بعضی از تکنیک‌های ضربتی فروش را با زبانی ساده توضیح خواهیم داد.

با مجموعه آموزشی فاطمه پاکی همراه باشید.

تخفیف شرط دار، یکی از بهترین شگردهای فروش

بعضی وقت‌ها بخصوص در معاملاتی که برای شما به‌عنوان صاحب کالا یا خدمات، مهم محسوب می‌شوند، بعضی مشتریان دست به زرنگی زده و در دقیقه‌ی نودِ معامله با حساب این‌که شما مجبور خواهید شد که به خاطر مهم بودن معامله درخواست اضافی آن‌ها را قبول کنید یک امتیاز اضافی از شما طلب می‌کنند.

مثلاً در لحظه‌ی آخر می‌گویند فلان قدر هم تخفیف بِده یا درخواست اضافی دیگری دارند.

در چنین حالتی شما باید با خریدار با زبان خودش حرف بزنید.

شگردهای فروش بیشتر تخفیف شرط دار

شگردهای فروش بیشتر تخفیف شرط دار

 

خیلی دوستانه و بدون ایجاد حساسیت، به او بگویید که اشکالی ندارد این تخفیف اضافی را هم خدمتتان تقدیم می‌کنیم ولی به‌شرط این‌که شما هم درباره‌ی این معامله فلان مورد را انجام دهید.

یعنی همیشه باید برای انجام درخواست اضافی مشتریان، شما هم یک درخواست اضافی، مختصِ همان نوع مشتری در چنته داشته باشید تا نه مجبور به قبول کردن اجباریِ درخواست او شوید و نه مستقیماً به مشتری، جواب منفی بدهید.

این‌که شما باید چه در خواست متقابلی را در مقابل درخواست اضافی مشتری مطرح کنید، بستگی به نوع کسب‌وکار شما و اهمیت آن مشتری خواهد داشت.

شگردی دیگر

گاهی نیز یکی از بهترین جواب‌ها، مانور دادن شما به‌عنوان فروشنده بر روی زمان پرداختِ مبلغ توسط مشتری یا قطعی کردن فروش در همان روز است.

بسته به این‌که نوع معامله و موعد پرداخت چگونه است شما هم در مقابلِ درخواست تخفیف مجدد مشتری در دقیقه‌ی نود یک درخواست پرداخت سریع‌تر یا قطعی کردن فروش در همان روز را مطرح کنید.

یعنی مثلاً به مشتری بگویید که اگر معامله را امروز انجام می‌دهید اشکالی ندارد این تخفیف اضافی هم تقدیم شما.

با اجرای این مورد از شگردهای فروش، مشتری بر سر یک دوراهی قرار می‌گیرد و باید یا دیگر صحبت از تخفیف نکند یا همان روز، محصول را از شما بخرد یا مبلغ را سریع‌تر پرداخت کند.

بسته به نوع کسب‌وکار و مشتریانتان به‌دقت فکر کرده و چند نوع از این پیشنهادهای متقابل که شگردهای فروش مؤثری هستند را برای درخواست‌های اضافی یا ناگهانی مشتریان آماده کنید و همیشه آن‌ها را برای استفاده‌ی ضربتی در ذهن خود داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *