بازاریابی, کسب و کار و کارآفرینی

نویسندگی آنلاین و فروش کتاب در منزل

نویسندگی آنلاین فروش کتاب

در این مقاله چند راه کسب درآمد از طریق نویسندگی آنلاین و موارد مرتبط با کتاب را توضیح خواهیم داد.

با وب‌سایت فاطمه پاکی همراه باشید.

 

نویسندگی آنلاین: ویراستار یا نویسنده‌ی اینترنتی شوید

امروزه حجم بزرگی از خدمات ویراستاری در سطوح تحصیلی و غیر تحصیلی مورد نیاز است.

از سوی دیگر، تبدیل شدن به یک ویراستار قدرتمند نیاز به معلومات زبان و تبحر در فنون نگارش دارد.

شما با یادگیری فن ویرایش می‌توانید یک کسب و کار آنلاین ویراستاری برای خود ایجاد کرده و شروع به ویرایش سفارش‌های مشتریان کنید.

هر چقدر سطح مهارت و دقت ویرایش شما پیشرفته‌تر و تخصصی‌تر باشد همان قدر دستمزد و درآمد آنلاین بیشتری خواهید داشت.

راه دیگر این است که پلتفرم و بستری اینترنتی برای دریافت سفارش‌های ویراستاری و نوشتاری ایجاد کرده و درصدی از دستمزد اشخاصی که از بستر اینترنتی شما برای انجام کارهایشان استفاده می‌کنند دریافت کنید.

بخش تولید محتوای وب‌سایت شما نیز با ارتباط دادن سفارش دهندگان و تولید کنندگان محتوا و کسب درصدی از مبالغ واریز شده می‌تواند فعال شود.

البته با توجه به رقبای موجود و قدیمی در بازار اینترنتی تولید محتوا، انجام این کار به تلاش و زیرساخت‌های قابل توجهی نیاز دارد.

پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا کار ویرایش یا تولید محتوای آنلاین خود را در سطحی کوچک‌تر و شخصاً شروع کرده و سپس به تبدیل شدن به یک واسطه و ایجاد بستری برای تعامل فریلنسرها و سفارش دهندگان محتوا فکر کنید.

نویسندگی آنلاین: یک کتاب بنویسید

لازم نیست کتابتان را حتماً چاپ کنید بلکه می‌توانید آن را زا طریق فروشگاه‌های اینترنتی کتاب در سطحی وسیع به فروش برسانید.

تحقیقات به عمل آمده نشان می‌دهد ۸۱ درصد از انسان‌ها در درون خود کتابی برای نوشتن دارند ولی فقط یک درصد از آن‌ها اقدام به نوشتن کتاب می‌کنند.

شاید شما جزو همان یک درصدی هستید که می‌تواند حکایت‌ها یا دانسته‌های خود را با انسان‌های دیگر در میان بگذارد و موفق شود.

واقعیت این است که بخصوص در بحبوحه‌ی بحران‌های اقتصادی، کسب درآمد از طریق نوشتن کتاب مشکل است؛ ولی اگر شما یک بازار هدف مشخص و حکایت یا معلوماتی به درد بخور برای آن بازار هدف مشخص داشته باشید کسب درآمد از نوشتن کتاب کاملاً امکان پذیر است.

(می‌توانید برای اطلاع از دوره‌های نوشتن کتاب با شماره تماس‌های ذکر شده در وب‌سایت و اینستاگرام فاطمه پاکی تماس بگیرید)

 

کتاب دست دوم درسی یا غیردرسی را آنلاین بفروشید

اگر به کتاب علاقه‌مندید ولی حوصله‌ی نوشتن کتاب ندارید فروختن کتاب‌های دست دوم را به شیوه‌ی آنلاین امتحان کنید.

 

نویسندگی آنلاین فروش آنلاین کتاب

 

فروختن کتاب‌های دست دوم سختی‌های خود را دارد.

اگر کتاب‌هایی که می‌فروشید در عین مجاز بودن جزو کتاب‌های خاص و یا کتاب‌های درسی باشند امکان آن وجود دارد که از فروش آن‌ها درآمد قابل قبولی به دست بیاورید.

باید در مورد کتاب‌هایی که در موضوعات مورد نظر شما کمیاب است یا چاپ جدید آن قیمت بالایی دارد کاملاً آگاه باشید و به دنبال چنین کتاب‌هایی بگردید.

شما می‌توانید فعالیت خودتان را ابتدا از یک شبکه‌ی اجتماعی مانند اینستاگرام شروع کرده و بعد از گسترده‌تر شدن مشتریانتان با حفظ همان شبکه‌ی اجتماعی یک سایت فروش آنلاین کتاب ایجاد کنید.

 

طراحی آنلاین را امتحان کنید

 

نویسندگی آنلاین ویراستاری

 

یکی دیگر از خدماتی که در رابطه با کتاب می‌توانید به‌طور آنلاین از آن کسب درآمد کنید طراحی جلد کتاب، صفحه آرایی و یا تولید کتاب‌های الکترونیک از جنبه‌ی انجام کارهای دیزاین آن‌ها است.

برای انجام طراحی آنلاین دو راه در پیش رو دارید:

راه اول این است که خودتان یک یا چند تخصص در این مورد داشته باشید و شروع به طراحی جلد، صفحه آرایی یا آماده سازی کتاب‌های الکترونیک کنید.

راه دوم این است که به عنوان یک واسطه‌ی خدمات مرتبط با انتشارات و طراحی، فریلنسرهای متخصص در چنین زمینه‌های را در قالب تعریف پروژه‌هایی مشخص با قیمتی مقرون به‌صرفه به خدمت گرفته و سفارش‌هایی را که از مشتریان می‌گیرید توسط آن‌ها به انجام برسانید و دوباره به مشتریان تحویل بدهید.

برای برخی دیگر از مشاغل مرتبط با نویسندگی آنلاین مقاله‌ی روش‌های کار آنلاین در منزل برای علاقه‌مندان کتاب را نیز بخوانید.

منبع

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *